Elektrické instalace slaboproudého a silnoproudého napětí

WATTroutery pro Vaši FVE a VTE

Provádíme odborné poradenství pro Vaši elektrárnu, kde navrhneme nejlepší řešení pro maximální využití vyrobené energie, včetně montáže WATTrouteru.
Popis WATTroutery

Regulátor WATTrouter je ryze české výrobek, který je určeny pro optimální využití elektrické energie vyrobené fotovoltaickou (FVE) nebo větrnou (VTE) elektrárnou.
Pomocí regulátorů WATTrouter využíváte elektřinu v době, kdy Vaše FVE nebo VTE vyrábí a šetříte ji v době, kdy elektrárna nevyrábí.
Na regulátory WATTrouter se obvykle připojují bojlery, akumulační nádoby, topná tělesa pro přitápění, klimatizace, bazénové filtrace apod. Jsou to spotřebiče, které mohou elektrické přebytky účelně akumulovat v době, kdy elektrárna vyrábí.

Smysl použití WATTrouteru nejlépe objasňují následující grafy.

Bez regulátoru WATTrouter přebytečná energie z Vaší FVE/VTE proudí do sítě Vámi nevyužita, za minimální úhradu a se všemi negativy pro distribuční síť, je-li jí najednou příliš mnoho. V příkladu je zapojen bojler na běžný osmihodinový nízký tarif, který je zde přítomen od 14 do 16 hodin a dále od půlnoci do 6 hodin.

 

Provoz s WATTrouterem

S regulátorem WATTrouter přebytečná energie z Vaší FVE/VTE primárně proudí do Vašich spotřebičů, které lze provozovat v době, kdy elektrárna vyrábí místo jejich obvyklého provozu na nízký tarif. V uvedeném příkladu elektřina z FVE proudí do bojleru ve dne, což má za následek úspory v nízkém tarifu v noci.

 

Pokud Vás zaujalo toto řešení hlídání spotřeby elektřiny nebo Vás něco zajímá, neváhejte nás kontaktovat. Po domluvě můžeme poradit a navrhnout přímo pro Vaši FVE nebo VTE elektrárnu nejlepší možné řešení. Tyto produkty je také možno zakoupit skrz objednávkový email, které Vám pošleme formou dobírky České pošty.

WATTrouter CWx SSR

je programovatený regulátor pro optimalizaci vlastní spotřeby pro objekty s instalovanou fotovoltaickou elektrárnou s možností spínání 2 externích polovodičových relé (SSR). Trvalé zatížení 3x40A. Proudový rozsah 3x20A.
Cena: 5 590 Kč bez DPH

WATTrouter CWx MAX

je programovatený regulátor pro optimalizaci vlastní spotřeby pro objekty s instalovanou fotovoltaickou elektrárnou s možností spínání 2 externích polovodičových relé (SSR). Trvalé zatížení 3x125A.Proudový rozsah 3x100A.
Cena: 5 790 Kč bez DPH

WATTrouter M SSR

je sofistikovaný programovatený regulátor pro optimalizaci vlastní spotřeby pro objekty s instalovanou fotovoltaickou nebo větrnou elektrárnou. Trvalého zatížení 3x40A. Proudový rozsah měření je 3x20A.
Cena: 7 890 Kč bez DPH

WATTrouter M MAX

je sofistikovaný programovatený regulátor pro optimalizaci vlastní spotřeby pro objekty s instalovanou fotovoltaickou nebo větrnou elektrárnou. Trvalé zatížení 3x125A.Proudový rozsah 3x100A.
Cena: 8 090 Kč bez DPH

Model M oproti modelu CWx nabízí pasivní chlazení, špičkovou konektivitu, rozhraní LAN, statistiky spotřebované energie, časové pásma a mnoho dalších užitečných funkcí. Návratnost zařízení dle výkonu FVE a možností využití vyrobené energie může být i pouhé 4 měsíce!
WATTrouter CWx SSR


Montážní příručka, návod k obsluze, technická specifikace a prohlášení o shodě

Informativní leták o produktu Wattrouter_M